ca1835,3u8895,ca1290,ca4111,www.678mmm.com,masa-c,11aabb.com,友链交换,薅羊毛,糖果空投

DGD,WTC,GXS,KIN,ARDR,ELF,MONA,CNX,AION,DCN,ETP,FUN,BNT,ZEN,NAS,MANA,EMC,MCO,LRC,DROP,ARK,ODE,PAYX,KNC,POWR,RDD,NXT,LINK,PIVX,POLY,GAS,LOOM,PAY,CMT,BIX,ELA,NULS,XZC,ENG,SYS,QASH,ZCL,ETN,CENNZ,STORJ,GTO,VERI,SUB,NXS,GBYTE

Anhui provincial CPPCC Chairman, party secretary Wang Mingfang died-restorator

hanson

Anhui provincial CPPCC Chairman, party secretary Wang Mingfang at the Anhui provincial CPPCC Chairman, party secretary Wang Mingfang, due to illness in Shanghai died on the morning of September 16th. Anhui provincial CPPCC Chairman, party secretary Wang Mingfang died Wang Mingfang, male, Han nationality, born in November 1952, Heilongjiang Longjiang people, in November 1974 August 1974 to join the Communist Party, Chinese, university degree, economist. The eleven session of the Anhui provincial CPPCC Chairman, Party secretary. From June 1972 to November 1974 at the Heilongjiang post school learning city telephone communication professional after graduation, served as Deputy Secretary of the Heilongjiang post, Secretary of the Communist Youth League school; in November 1976 the Telecommunications Administration Bureau of Heilongjiang Province industrial department deputy director; Deputy Director in May 1980 in Heilongjiang province Harbin City Telephone Bureau; in June 1983 he served as director of Party members, posts and Telecommunications Administration Bureau of Heilongjiang province (deputy political department (Department) from July 1982 to June 1984 in Heilongjiang provincial Party school party management professional learning); in April 1985 the Minister of Propaganda Department of the Political Department of the Ministry of Posts and Telecommunications (from September 1980 to July 1986 in Changchun Institute of Posts and telecommunications engineering correspondence learning); December 1988, education department deputy director of the Ministry of Posts and telecommunications; January 1994, pptna president, party secretary and general editor of 1995; In September, served as assistant to the governor of Anhui province; in December 1997 the Standing Committee of Anhui provincial Party committee, assistant governor; February 1998 provincial Party committee, provincial Party Committee Propaganda Department minister; in October 1999 the provincial Party committee and provincial secretary; in November 2002 he served as Deputy Secretary of the provincial Party Committee, provincial Party committee secretary (from October 1999 to May 2003 served as first Secretary of departments directly under the Provincial Working Committee); May 2003 Deputy Secretary of the provincial Party committee; January 2011 he served as Deputy Secretary of the provincial Party committee, the provincial CPPCC Chairman; February 2011 vice secretary of provincial Party committee, the provincial CPPCC Chairman, party secretary; July 2011 has served as the provincial CPPCC Chairman, Party Secretary (from December 2002 to September 2011 served as president of the provincial Party school). The sixteen Central Committee of the Communist Party of China and the alternate member of the seventeen Central committee. The sixteen largest, the 17th CPC National Congress, the top eighteen. The nine provincial committee of the cpc.相关的主题文章: